Welke trends zien we in de vastgoedmarkt na Q1 van 2025?
In de eerste maanden van 2025 zagen we een opvallende toename in het aantal transacties. Niet zomaar een kleine stijging, maar bijna 20% meer verkopen dan vorig jaar. Vooral huizen zijn populair: er is een merkbare toename in vraag, wat zorgt voor een gezonde prijsstijging.
Tegelijkertijd blijven appartementsprijzen grotendeels stabiel. Wat betekent dit? Als je een huis bezit, is dit het ideale moment om te verkopen – de marktwaarde is gunstig en kopers zijn er klaar voor.
We zien vooral jonge gezinnen en starters actiever worden. Dankzij de verlaging van de registratierechten van 3% naar 2%, krijgen zij meer financiële ademruimte om hun droomwoning te kopen. Voeg daar nog de lage rentevoet aan toe, en je hebt een cocktail die vertrouwen schept en mensen aanzet om sneller de stap te zetten.
Voor verkopers betekent dit: je bereikt vandaag een breder en gemotiveerder publiek dan pakweg een jaar geleden.
Een andere boost voor de markt is het feit dat de verplichte renovatie bij woningen met een lager EPC-label afgezwakt is. Dat betekent dat woningen met label D of slechter nu veel aantrekkelijker geworden zijn voor jonge kopers die liever stapsgewijs renoveren.
Heb je zo’n woning te koop? Dan is dit het moment om ze vlotter en tegen een correcte prijs verkocht te krijgen.
De vastgoedmarkt verandert snel. Daarom volgen wij als Immo Francois elke evolutie op de voet, zodat jij als koper of verkoper altijd één stap voor bent.
Verkoop je met ons? Dan zorgen we voor een doordachte prijszetting, afgestemd op de actuele situatie. Zoek je een woning? Dan brengen we je als eerste op de hoogte van kansen op de markt.
Onze aanpak is persoonlijk, lokaal en proactief – precies wat je nodig hebt in een markt die volop in beweging is.
De Rouck, P. (2025, April 17). Huizenprijs stijgt opnieuw, terwijl appartementsprijs stagneert. De Tijd. https://www.tijd.be/netto/news/vastgoed/huizenprijs-stijgt-opnieuw-terwijl-appartementsprijs-stagneert/10603016.html
Vragen voor één van onze experts?
Word je liever door ons opgebeld?